به وبلاگ پايگاه خبري آنلاين خوش آمديد

بهترین محل برای نگهداری سرور

تامین امنیت اتاق سرور اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل به شرکت هایی که در اندازه ی متوسط و بالا تولید می کنند توصیه می شود برای نگهداری سرور و استوریج خود و تامین امنیت آنها اتاق سرور راه اندازی کنند. راه اندازی اتاق سرور چیز سختی نیست اما باید استاندارد باشد تا امنیت سرور تامین شود. ما در این مقاله استاندارد های نگهداری سرور را مورد بررسی قرار می دهیم با ما همراه باشید.

معرفی و آنالیز خرید بهترین سرور اختصاصی ایران

v     تجهیزات و ملزومات اتاق سرور

برای اینکه بتوانید یک اتاق سرور راه اندازی کنید که امنیت سرور شما را تامین کند باید تجهیزات و ملزومات آن را بر اساس استاندارد های جهانی تامین کند.

v     بررسی محل نگهداری سرور

در بحث محل نگهداری سرور دو بخش مدنظر است: 1. مرکز داده ها و دیتا سنتر 2. اتاق سرور . با توجه به اهمیت امنیت اطلاعات شما برای اینکه افراد غیر مسئول نتوانند به اطلاعات شما دسترسی یابند باید مکان امنی برای متمرکز کردن سرورها و استوریج ها تاسیس نمائید. راه اندازی اتاق سرور در حوزه ی فناوری اطلاعات تخصص محسوب می شود و دربرگیرنده ی مواردی ریز، کلیدی و حیاتی است.

مدیریت امنیت اطلاعات، در برگیرنده ی نکاتی است که برای اتاق سرور باید مورد توجه قرار دهید که در ادامه بر خی از استاندارد های اتاق سرور بیان می شود..

v     ابعاد اتاق سرور

ابعاد اتاق سرور از جمله نخستین اقداماتی است که برای تاسیس اتاق سرور باید مورد توجه قرار دهیدو ابعاد اتاق سرور باید متناسب با تجهیزاتی باشد که درون آن قرار می گیرد. اگر تعداد تجهیزات کم است ابعاد باید کوتاه باشد چرا که فضای خالی هزینه ی زیادی را برای شما به بار می آورد و هدر رفت فضا و برق را به همراه دارد.

v     ارتفاع سقت اتاق سرور

ارتفاع سقف اتاق سرور به ارتفاع شبکه و رک سرور بستگی دارد؛ بدین منظور ارتفاع بلندترین رک را با عدد 40 جمع کنید تا ارتفاع اتاق سرور به دست بیاید. این 40 سانتی به منظور فاصله بین رک و سقف و بهبود جریان هوا می باشد.

v     استاندارد کف کاذب اتاق سرور

برای کف کاذب اتاق سرور ، کف کاذب از جنس آنتی استاتیک گزینه ی بسیار مناسبی است. کف کاذب برای اتاق سرور امکاناتی همچون: بهبود جریان هوا، مدیریت و پشتیبانی کابل ها، کاربرد سیستم سرمایش، توزیع مساوی وزن و انعطاف پذیری را دارا می باشد.

v     استاندارد درب اتاق سرور

درب اتاق سرور باید ضد حریق، ضد سرقت و قفل آن مطمئن باشد. سعی کنید که درب اتاق سرور را همیشه قفل کنید تا افراد غیر مسئول نتوانند به آن وارد شوند. توصیه می شود که درب اتاق سرور به گونه ای باشد که برای باز و بسته کردن آن نیازی به قفل و کلید نباشد مثلا با کارت بهز و بسته شود.

ابعاد درب اتاق سرور باید مناسب باشد. ابعاد درب اتاق سرور در عرض 110 تا 120 سانتی متر و ارتفاع 5/2  بهترین گزینه است و توصیه می شود . و نکته ی مهم این که حتما یک درب خروجی اضطراری برای اتاق سرور در نظر بگیرید.

 و اما شرایط نگهداری اتاق سرور به آنچه که در این جا گفته شد خلاصه نمی شود و عوامل متعدد دیگری وجود دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد. 

1
X