به وبلاگ پايگاه خبري آنلاين خوش آمديد

شیر برقی هانتر ICV 3 inch

استفاده از آن به منظور ایجاد رطوبت در محیط در حد نرمال و در فصول گرم سال و در مناطق گرم و خشک، با استفاده از مهپاش میتوان رطوبت نسبی محیط را برقرار ساخت. در گلخانه های مکانیزه نیز برای تأمین رطوبت مورد نیاز گیاه در فصول بهار و تابستان از سیستم مه پاش نازلی یا فوگر استفاده می گردد.برای رطوبت سازی در گلخانه معمولاً از نازل فوگر با قطر سوراخ 30 میکرون و با انواع نازل برنجی، نازل استیل ،نازل تایوانی و نازل سرامیکی استفاده می گردد.این نازل های رطوبت ساز ضد چکه یا ضد قطره می باشند. در سیستم مه پاش گلخانه بر حسب نیاز از نازل مه پاش 20، 30، 40 و 50 میکرون استفاده می گردد و توصیه می شود در سیستم مهپاش گلخانه ای با فاصله زیاد نازل مه پاش از نازل مه پاش با پاشش بیشتر استفاده گردد یا اینکه از پایه نازل مه پاش دوطرفه استفاده گردد تا هم پوشانی در سطح گلخانه کامل باشد.


پکیج مه پاش مرغداری: پمپ مه پاش مرغداری نیز بایستی 110 یا 150 بار باشد و اینکه در فصول گرم سال عدم استفاده از سیستم مه پاش مرغداری باعث بیشتر شدن تلفات می گردد. طراحی مه پاش مرغداری نیز با توجه به تعداد جوجه ها و وسعت سالن مرغداری متفاوت است و بایستی در نظر داشت که مه پاش در مرغداری نباید به گونه طراحی شود که زیر پای طیور خیس شود و تعداد نازل مه پاش باید بر اساس نیاز طراحی گردد. با توجه به اینکه اساس کار مه پاش ها تبخیر می باشد این سیستم در محیط های شرجی کارایی ندارد. هرچند این کار باید با دقت انجام شده و از ایجاد رطوبت اضافی پرهیز کنید. پس حتماً پیش از انجام این کار، از افراد متخصص و صاحب دانش در حیطه استفاده از سموم و حشرهکشها راهنمایی بگیرید. یعنی هر هفته یکبار آبیاری انجام شود . شیلنگ های مخصوص آبیاری و انتقال آب کشاورزی. کاربرد برخی از وسایل مربوط به صنعت کشاورزی و پرورش گیاهان، تنها منحصر به باغات، مزارع و سیستمهای کشاورزی نیست. به طور نرمال از مهپاشهای در صنایع کشاورزی استفاده میشود اما کاربرد این وسیله اصلاً قابل محدود کردن نیست. 


رطوبت سرد که توسط در محیط ایجاد میشود، سبب تنفس بهتر، جلوگیری از بیماریهای فصلی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا و حتی خنک کردن محیط در تابستان میشود؛ اما از این استفادههای دیگری هم میتوان کرد. برتری دیگری که این سیستمهای پکیج مه پاش نیمه صنعتی دارند “منبع آب” است، زیرا در این سیستمها منبع آب میتواند هر چیزی باشد و برای سیستم فرقی ندارد که آب را از کجا بگیرد؛ میتواند شیر آب، یا تانکر و منبع آب، برکه و… یکی از چرخ دنده ها هدایت می شود و دیگری آزاد است. به طور نرمال، یکی از کمیتهای نیازمند پایش و کنترل در فضاهای گلخانهای، میزان رطوبت است. مدیران و دستاندکاران گلخانه، بسته به تخصصی که در این حیطه دارند، ممکن است فضای گلخانه را نیازمند رطوبت بیشتری تشخیص دهند. سیستم فوگر گلخانه باعث ایجاد رطوبت مورد نیاز در گلهایی مانند رز می گردد و رشد آن را بهبود می دهد. مه پاش گلخانه باعث پایین آمدن درجه حرارت محیط کشت می گردد و رطوبت مورد نیاز گیاه را تأمین می کند. در تابستان برای خنک نگه داشتن گلخانه و همچنین جلوگیری از خشک شدن هوا در زمستان از سیستم مه پاش استفاده می شود.


امروزه در کوران شیوع شدید ویروس کرونا، حتی بخشهای خاصی از بیمارستانها و مراکز درمانی، برای پخش مواد بهداشتی و مواد ضدعفونیکننده از این وسیله کاربردی استفاده میکنند.این نشان میدهد که در شرایط خاصی میتوان با دو روش فوق، بهداشت رستوران و غذاخوری خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید. در روش اول میتوان از سیستمهای ثابت مهپاش در ورودیها کمک گرفت.به این منظور در مکانهای تعیینشدهای که در ارتباط مستقیم با غذا نیست و تنها مسیر ورود مهمانان است، سیستم مهپاش تعبیه شده و در ورود، تمام مشتریان و مهمانان رستوران ضدعفونی خواهند شد. در این روش نیز میتوان هم از مهپاش دستی و هم از مهپاش ثابت برای حذف و کشتن حشرات موذی استفاده کرد. مدل ساده این دستگاه بی نیاز به برق و از طریق مسیر لوله کشی محل مورد استفاده نصب میشود. نصب این سیستم نیاز به هیچ مهارت خاصی ندارد. اگر نمیدانید قطعات بالا چیست و یا چگونه نصب میشود، اصلاً نگران نباشید.


https://iran-pump.com/hunter-valves/

1
X